Ranný spoločník

Autor: Peťan Lukáč | 15.9.2013 o 14:28 | (upravené 15.9.2013 o 14:42) Karma článku: 4,21 | Prečítané:  469x

Bol tam. Z ničoho nič. Fakt veľký. Popri usrkávaní si z rannej kávy a čítaní článku o tom, čo nové zase napadlo úradujúceho majstra Nobelovej ligy za mier počas tých pár hodín, čo som spal, som ho zrazu zbadal. Naľavo odo mňa, asi 40 cm od mojej hlavy. Len tak si tam sedel na stene, rozvalený, ale sústredený zároveň a očividne omnoho viacej prebudený, než ja.

Pozrel som sa naňho, on na mňa a ja som jasne videl, ako prevrátil tými štyrmi pármi očí, očividne mysliac si: „ach, človek, to zas bude..." Nie, že by som ja nebol ten typ človeka, ktorý sa rád o svoje veci delí s druhými, no vtedy som fakt akosi nemal náladu nechať ho samého u mňa v izbe celý deň, a tak som sa rázne zdvihol zo stoličky a povedal som mu: „poďme kamoš, vonku dnes bude krásne, nebudeš tu trčať prilepený na mojej stene." On znovu prevrátil očami a neveriacky pokrútil hlavou v štýle: „už to začína..."

Otvoril som strešné okno, vytiahol som papier A4-ku a dal som to pod neho, naivne dúfajúc v jeho spoluprácu. Lenže, jemu sa u mňa fakt páčilo. On naskočil, potom sa spustil na stôl a pomocou jeho ôsmych veľkých nôh si odcupital pár centimetrov a pozrel sa na mňa. Tak znovu. Prisunul som papier k nemu, on naňho nasadol, urobil pár rýchlych krokov a zase bol na stole. No bol o niečo bližšie k oknu. Takto sa to zopakovalo ešte asi 2 razy, až pokým sa nedostal priamo pod okno (čo si ale on chudák zjavne neuvedomil).

Posledný krát som k nemu podsunul papier a akonáhle naňho vyskočil, papier som zdvihol a posunul von z okna, on sa ku mne otočil s pohľadom typu „muselo to byť?", ja som pokrčil ramenami a pozeral naňho, ako sa spustil na strechu. Snáď som tomu zvedavému pavúkovi až tak veľmi nepokazil ráno, pretože on mi to moje svojou krátkou návštevou a rýchlym odchodom skutočne spríjemnil.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?