Ukončenie 2. semestra na VIA University College, Campus Horsens

Autor: Peťan Lukáč | 16.5.2013 o 15:05 | (upravené 16.5.2013 o 16:03) Karma článku: 6,78 | Prečítané:  719x

Hlavne s ľuďmi z domova by som chcel zdieľať jednu vec, a to aký sme mali posledný vyučovací deň 2. semestra u nás v škole. Podľa rozvrhu sme mali mať workshop z predmetu Organizácia a manažment v tzv. Common house, ktorý sa nachádza v campuse, spolu s ďalšími dvomi medzinárodnými triedami nášho programu.

Ráno (o 10:15) nás privítali Flemming a Jes, dvaja obzvlášť namotivovaní a pohodoví učitelia Organizácie v športovom oblečení (vraj sme všetci všetci mali prísť v športovom oblečení, ale nie všetci si to v našom informačnom systéme všmili, vrátane mna) a náhodne nás zadelili nas do tímov o 4 členoch (bol som v tíme s jednou holkou z Rumunska, s chalanom narodeným v Portoriku, ktorý následne strávil 10 rokov na Floride a ďalších 9 rokov tu v Dánsku a s kamošom z Kamerunu).

Dostali sme mapu okolia školy s desiatimi krížikmi, ktoré označovali 10 miest, na ktorýc sa nachádzajú papiere s otázkami z Organizácie a hodinu a pol na to, aby sme všetkých 10 papierov našli a zodpovedali všetky otázky týkajúce sa druhého semestra (dokopy ich bolo 50). Cieľom bolo zopakovať si teóriu z 2. semestra pred skúškami. Vonku bolo veľmi príjemných 19 stupňov, svietilo slnko a my sme putovali cez mierny kopec lesnou cestou popri jazere, stretli sme malých, asi 10 ročných dánskych futbalistov, ktorí utekali tam a spať a ktorí veľmi energicky zdravili nášho čierneho kolegu z Kamerunu, potom sme prešli mostom cez jazero a vrátili sme sa späť do Common housu.

Po 45 minmútovej obedovej prestávke si Jes a Flemming zavolali zástupcov každého jedného tímu a rozdali im ďalšie mapy s ďalšími 9 stanovišťami, ktoré tento raz až na dve boli v jednej líni a našli sme ich rýchlejšie, ako doobeda. Kráčali sme cyklotrasou, ktorá sa z jednej strany tiahla rovnobežne popri rozľahlej zelenej lúke a z druhej strany popri malých farebných záhradných domčekoch a ktorá plynule prešla do tmavšej cesty zo všetkých strán obklopenej vysokými zelenými stromami a akusticky perfektne ozvučenej čajkami a vrabcami. Na tej lúke sa pásli kravy a vedľa cyklotrasy bol natiahnutý elektrický plot. Jeden bulharský kolega z vedľajšieho tímu tomu elektrickému nejako neveril a o tom, či naozaj funguje, sa chcel presvedčiť na vlastnej koži. Keď dostal najprv jednu a hneď potom aj druhú ranu do tela, tak elektrickému plotu predsa len uveril.

Odpovede na otázky sme vyplnili za pochodu, resp. v Common house sme mali ešte 15 minút k dobru a tam sme po tímovej bojovej porade odpovedali na zvyšné sporné otázky. Keď sme odovzdali vyplnené odpovede, tak Jes prišiel s veľkou taškou a vytiahol z nej veľké množstvo Magnum nanukov, ktoré sme si mali vziať na posilnenie sa po náročnom dni:). Keď som odchádzal domov z Common house, tak som počul Jesa, ako hovorí, že ešte 7 nanukov zostalo, nech si ich ľudia rozoberú.

Druhý semester sa teda skončil, jednu skúšku už mám úspešne za sebou a na mňa čakajú ďalšie 3 skúšky v škole a 1 skúška z 1. modulu na dánčine. V takomto prostredí sa ale človek cíti skutočne motivovaný, nemusí sa bifliť na skúšky, pretože drvivú väčšinu vecí si pamatá a po prázdninách sa úprimne teší na ďalší semester. Ja sa teda rozhodne teším:)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?